نگهداری از کاشی

نگهداری از کاشی

نگهداری و مراقبت
نگهداری صحیح از کاشی کاری باعث می شود که همیشه کاشی های درخشان داشته باشیم و عمر مفیدشان بالابرود. نصاب های کاشی و سرامیک و فروشنده های حرفه ای توصیه های لازم را به خریدان علی الخصوص در مورد کاشی های خاص و لوکس ارائه می کنند تا همواره کیفیت و زیبایی کاشی را حفظ کنند. نکته اینجاست که کاشی کاری از جمله اصلاحاتی نیست که بشود بطور مداوم و در دوره های کوتاه انجام داد. تغییر مقابل این کار نقاشی ساختمان است که می شود به خرید یک سطل رنگ و چند قلمو و غلتک و در مدت بسیار کوتاه تر نسبت به کاری مثل نصب کاشی و سرامیک انجامش داد.

مرحله بندکشی و دوغاب
یکی از مراحل ریسکی در نصب کاشی و سرامیک مرحله بندکشی و دوغاب ریزی است که می تواند باعث ایجاد لکه های عمری بر روی کاشی و سرامیک شود. برای جلوگیری از ایجاد لکه های بی مورد باید در مورد دو نکته آگاهی داشته باشید. اول اینکه اصلا باید دید که لزومی به بندکشی با سیمان وجوددارد یا خیر. بعضی از انواع کاشی پس از نصب با چسب کاشی دیگر نیازی به این نوع از عایق بندی ندارند. بعد از اینکه در مورد این نکته آگاهی لازم را کسب کردید بهتر از نصاب کاشی بخواهید که ملات دوغاب و بندکشی را روی یک کاشی که هنوز کار نشده تست کند و ببیند در صورتی که دوغاب روی کاشی می ریزد به راحتی قابل پاک کردن هست یا خیر. این قضیه در مورد سرامیک کف کمتر اهمیت دارد چرا که اغلب انواع سرامیک در مقابل دوغاب مقاوتی ندارند و براحتی می توان لکه ها را از رویشان پاک کرد.

بهترین روش تمیزکردن کفشهای چرمی و شوره زده
بهترین روش تمیزکردن کفشهای چرمی و شوره زده
این روزها که همه جا برفی و یخبندان است نمک و ماسه کمک بسیار خوبی برای تمیزکردن معابر به شمارمی رود. اما نمک کف خیابانها لکه های بزرگ سفید روی کفش های چرمی می اندازد که اگر به موقع تمیزنشوند موجب خشک شدن چرم و بعد از آن ترکیدگی می شوند. در این مطلب بهترین روش برای تمیزکردن و پیش گیری از شوره زدن دوباره چرم را تقدیم شما می کنیم.

لکه های آب
آب حمام و سرویس های بهداشتی و بطور کلی آب لوله کشی شهری دارای درصدی از املاح است که باعث می شود لکه های سفید بعد از تبخیر آب روی کاشی بجابگذارد. نکته اینجاست که در خیلی از موارد فضایی که دوش حمام در آن قراردارد را با وسیله ای مثل درهای شیشه ای یا پرده پلاستیکی از فضای عمومی جدامی کنند و بدین وسیله از ایجاد لکه های آب جلوگیری می کنند. اما اصل مهم برای مانع شدن از لکه ها پاک کردن بلافاصله کاشی بعد از استحمام است. در مورد کف سرامیکی هم می توان از تی های لاستیکی به منظور جمع کردن آب و سریع تر کردن خشک شدن کف حمام استفاده کرد. در نظر داشته باشید که اصولا حمام خانه محل بسیار مساعدی برای بوجودآمدن و رشد قارچ هاست. متخصصین توصیه می کنند که در حمام حتما یک هواکش نصب کنید و چه بهتر که در طول زمان استحمام هم هواکش را روشن نگه دارید.

محلول آب و جوش شیرین
یکی از بهترین لکه برهایی که برای پاک کردن دیوارهای کاشی کاری شده ی حمام از آن استفاده کرد جوش شیرین است. می توانید جوش شیرین را بر روی یک اسکاچ بریزید و با آن دیوارهای حمام و سرویس یهداشتی را علی الخصوص در هنگام خانه تکانی پاک کنید. ضمنا می توانید برای پاک کردن لکه های سفید شیرآلات هم از همین ترفند ارگانیک استفاده کنید و مواد شیمیایی را از این مرحله غیرضروری حذف کنید.

Share this post