کاشی کاری

کاشی کاری

تا جایی که هزینه تان اجازه می دهد سعی کنید بهترین نوعی کاشی را بخرید. البته این موضوع فروشندگان کاشی را خوشحال خواهد کرد اما از کاشی های بی کیفیت فقط در بخش هایی که دیده نمی شوند استفاده کنید. هیچ چیز مثل یک کاشی بد کیفیت فضا را از ریخت نمی اندازد.
همیشه ۱۰٪ بیشتر از تخمین تان و چیزی که نیاز دارید کاشی بخرید.
از مته الماسه برای سوراخ کردن کاشی استفاده کنید.
محل های برش و سوراخ کاری را با یک مدادشمعی علامت گذاری کنید.
پس از اتمام کاشی کاری ۲۴ ساعت صبرکند تا ملات خشک شود و بعد دوغاب ریزی کنید.
اول طرح و نقشه را روی زمین بچینید و بعد اقدام به نصب و برشکاری کنید.
هر شش ماه یکبار بندکشی درز کاشی ها را سیلر بزنید.
حالا با هم و به کمک یکی از متخصصان به چند مورد خیلی ریز اما تخصصی توجه می کنیم تا چه خودتان قصد انجام کار داشتید و چه بر کار یک کاشی کار نظارت می کردید بتوانید با بکار بستن شان از نتیجه راضی تر باشید.

مشکل کجاست؟
اگر خوب به این عکس نگاه کنید کمی هم اهل فن باشید متوجه می شوید که اینجا کاشی کار عزیز یک خرابکاری کوچک مرتکب شده. البته شاید هم بزرگ. او کاملا برعکس کار کرده و باعث شده:
یک درز یا بند اضافی در کار دیده شود
لبه ی کاشی را بیشتر از آنچه که شایسته است توی چشم آورده
کلیت کار را کثیف درآورده
حالا روش درست کار را با هم مرورکنیم:

همانطور که در عکس دوم می بینید کاشی کاری به درستی کاشی دیواره را زیر کاشی کف قرارداده و از ایجاد یک بند اضافی افقی جلوگیری کرده است. می بینید چقدر تمیزتر به چشم می آید؟ این روش درست کاشی کاری در لبه های قائم است.
هر چه که می خواستید درباره نصب کفپوش و پارکت بپرسید اما جراتش را نداشتید!
هر چه که می خواستید درباره نصب کفپوش و پارکت بپرسید اما جراتش را نداشتید!
کف پوش های چوبی به فضای خانه ی شما زیبایی و گرما می بخشد. همچنین می تواند یک سرماگذاری بزرگ و طولانی مدت باشد. انتخاب آنها روی سبک و مدل دکوراسیون خانه شما اثر گذاشته(مانند ارزش آن) و می توانید سال های سال با آن زندگی کنید. پس ایده آل این است که در مورد نوع چوب، کفپوش ها، و فروشنده آنها به اندازه کافی تحقیق کنید.گاهی، انتخاب در این موارد گیج کننده است، بخصوص وقتی که وارد برای خرید فردی وارد فروشگاه ها می شود. این متن شما را در انتخاب هایتان برای خرید کفپوش کمک و راهنمایی می کند.

طراحی کاشی کاری بصورت متقارن
شروع کردن کاشی کاری از کناره ها و کنج ها با یک اطمینان غریب به یقین باعث افتادن تکه های عجیب و غریب در وسط کارمی شود. با شروع کردن کار از وسط دیوار یا کف باز هم بکارگیری تکه ها رفع رجوع نمی شود اما باعث می شود که لااقل تقارن حفظ شود.
لبه های نمایان
همانطوری که در این تصویر می بینید کاشی کار عزیز لبه کار را بدین صورت رهاکرده است و البته بنظرنمی رسد که چاره ای جز این هم نداشته . اما اگر خواستید کار را به این صورت انجام دهید حتما لبه ی کاشی را با رنگ دیوار همرنگ کنید.

Share this post